Kina Ndalon kenget e Lady Gaga per Sigurine e Kultures se Saj Se bashku me te dhe shume kengetare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kina Ndalon kenget e Lady Gaga per Sigurine e Kultures se Saj Se bashku me te dhe shume kengetare

Fatjon Kaloci
25.8.11
25-08-2011 Kina ka vendosur nje censure ndaj atyre qe degjojne kenge ne Internet duke publikuar nje liste te plote te kengeve te cilat ndalohen. Sipas Ministrit te Kultures ne Kine ky vendim do te synoj te ver nje rregulli ne audiencen ne internet, per te "pastruar, kenge qe demtojne sigurine e kultures se shtetit". Tha Ministri kete te enjte 25 gusht 2011. Ministria nuk ka shpjeguar perse ne listen e kengeve te ndaluara jane "The Edge of Glory" "Hair" Marry the Night" "Bloody Mary" te kengetares amerikane Lady Gaga jane ndaluar. Se bashku me te, jane te ndaluara ne Internet, ne listen e kengeve edhe Backstreet Boys, Take That, Beyonce Knowles etj. Kjo do te thote se nese ndonje nga kengetaret qe do te jap koncert ne Kine, duhet me pare te dorezoj listen e kengeve qe do te kendohen dhe nese ka ndonje kenge qe eshte e ndaluar kjo do te hiqet menjehere nga repertori.
Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog