Mjeti del rruga 3 te lenduar ne segmentin Verzhezhe - Buzuq mengjesin e kesaj te Marte **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Mjeti del rruga 3 te lenduar ne segmentin Verzhezhe - Buzuq mengjesin e kesaj te Marte

Fatjon Kaloci
16.8.11
16-08-2011 Nje mjet ka devijuar nga rruga ne nje lokalitet te afert te Corovodes mengjesin e sotem. Ngjarja ka ndodhur ne segmentin rrugor Verzhezhe - Buzuq, pjese e lokalitetit vendor Komune Qender ne ate qe quhet ne zhargonin vendas Kthesa e Verzhezhes. 3 persona kane mbetur me demtime te lehta, ndersa mjeti nga devijimi mesohet se ka dale totalisht jashte funksionit. Ngjarja ka ndodhur pak pas ores 06:00 te mengjesit te sotem raportojne me heret burime per Corovoda On Line. Te tre personat pasi moren ndihmen e pare jane jashte rrezikut per jeten duke patur disa lendime. Aksidenti i rregjistrua kete mengjes vetem 10 ore me pas aksidentit fatal ne Grepcke ku humben jeten 6 te rinj nga 19 deri ne 28 vjec tregon edhe nje here alarmin mbi mos interesimin e shtetit per
infrastrukturen tejet te rende te terrenit automobilistik ne keto lokalitete periferike.
Ne pamjen bashkengjitur nga arkivi yne shfaqet nje pamje nga segmenti rrugur ndares per ne fshatin Buquq
Ju po ndiqni Corovoda Blog Ne Corovoda On Line