Rrezohet Skena ne Belgjike te Pakten 3 te Vdekur, 40 te plagosur **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rrezohet Skena ne Belgjike te Pakten 3 te Vdekur, 40 te plagosur

Fatjon Kaloci
18.8.11
Grupi Smith Westerns gjate performance
18-08-2011 Gjate nje festivali te hapur qe po zhvillohej ne Belgjike, nje stuhi e fuqishme rrezon skenen. Te pakten 3 te vdekur deri ne keto caste ora lokale 22:18, dhe mbi 40 te plagosur por bilanci eshte provizor pasi shume persona kane mbetur te bllokuar. Festivali i quajtur Pukkelpop po mbahej ne nje lokalitet te quajtur Hasselt rreth 50 km larg Brukselit. Ne momentin e tragjedise po luante ne skene grupi Smith Westerns por asnje nga banda nuk u lendua. Festivali
filloi zyrtarisht kete te enjte 18 gusht dhe do te zgjas 3 dite. Videoja sapo eshte ngarkuar ne internet ne ju ftojme ta ndiqni ne bashkengjitje.

Corovoda On Line Blog