Shperndanin Droge prane Shkolles Arrest Shqiptareve ne Firence **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shperndanin Droge prane Shkolles Arrest Shqiptareve ne Firence

Fatjon Kaloci
30.9.11
30-09-2011 Vetem pak minuta me pare ndersa ora lokale shenonte 15:45 nje media lokale ne Itali njoftoi per arrestimin e 3 shqipetareve. 2 meshkuj te moshave 18 dhe 23 vjec si dhe nje grua 22 vjecare te gjithe me shtetesi shqipetare, u arrestuan pas nje operacioni pasi shisnin lende narkotike prane nje shkolle ne Itali. Grupi i shpërndarësve të drogës të rinj (18 dhe 23 vjeç për burrat, 23 gra) u ndoq nga agjentët e ndryshëm ne levizjet qe benin derisa u ndane prane nje rruge ne Firence te quajtur Via Baracca, ku ata u ndanë. Procesin e shitjes se lendeve narkotike ata e kryenin prane nje shkolle ku studionin shume femije ne rrugen Via Corelli. Ata u arrestuan ndersa ne apartamentin e tyre u gjet nje sasi prej 40 gram marijuane.
Corovoda On Line