Spanja drejt zgjedhjeve Kryeministri Zapatero: Largohem nga politika **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Spanja drejt zgjedhjeve Kryeministri Zapatero: Largohem nga politika

Fatjon Kaloci
26.9.11
26-09-2011 Data e zgjedhjeve te ardhshme do te jete 20 nentori 2011 ne Spanje. Ashtu sikunderse pritej qeveria spanjolle shperndau gjithcka ndersa do te shkohet muajin e parafundem te vitit ne zgjedhje. Kryeministri aktual Jose Luis Zapatero nuk do te jete ne mandat te trete per konkurim dhe sic ai tha sot do te jete keshtu drejt largimit perfundimtar nga Politika. "Mbyllet keshtu nje faze, dhe kjo faze permbyll dhe karrieren time politike" tha kryeministri spanjoll ne nje konference shtypi per mediat pak minuta me pare.
Corovoda On Line