Pas Takimit Skrapari - Burreli: Lojtaret e Skraparit marrin nje pjese pagese Dalipi: Na vjen keq! **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Pas Takimit Skrapari - Burreli: Lojtaret e Skraparit marrin nje pjese pagese Dalipi: Na vjen keq!

Fatjon Kaloci
17.10.11
17-10-2011 Nje e perditshme sportive shqipetare Sport Ekspres ne nje shkrim me titull Skrapari, Rekordmeni i Barazimeve pervec analizes futbollistike te takimit mes Skraparit dhe Burrelit jep edhe disa informacione me shume mbi pas zhvillimet e ndeshjes. Ndersa me heret ne nje shkrim pararendes te parafillimit te takimit Skrapari - Burreli te shtunen kryetimoneri i Skraparit per te njejten te perditshme sportive ishte cituar se gjate takimit do te kishim "nje goleade golash" por qe munguan. Por ne nentheks duke folur per pas takimin nder te tjera ne shkrimin e sotem me titull "Skrapari, Rekordmeni i Barazimeve" citohet:
"në jo pak raste topat largoheshin nga fusha në drejtim të degëzimit të lumit Osum dhe veç kësaj ka spikatur edhe largimi i topave në drejtim të kodrës në pjesën ballore, ku në shkurret e dëndura ishte mjaft e vështirë rikthimi i menjëhershëm i topit në lojë"
Nder te tjera:
"Futbollistëve të skuadrës së Skraparit i ishte premtuar edhe dhënia e rrogës, për herë të parë gjatë këtyre tre muajve nga ana e stafit të saj drejtues, por që edhe pse nuk kanë mundur të fitojnë, pas përfundimit të takimit i është dhënë një pjesë e saj dhe për pjesën e mbetur është premtuar likujdimi i plotë, fillimjavën e ardhshme"

Ndersa E.Dalipi (tekniku i Skraparit) pas takimit ka thene per Sport Ekspres: “Më vjen keq, që sot kemi shpërdoruar një mundësi të artë për të realizuar një fitore, e cila mbeti thjesht një dëshirë, për shkak edhe të mungesës së fatit, ashtu edhe për meritë të kundërshtarit, i cili është mbrojtur fort, duke i mbyllur hapësirat sulmuesve tanë. Mungesa e konkretizimit para portës na ka dëshpëruar të gjithëve”.
Skrapari vijon procesin e avashte te ecurise se ketij fillim kampionati i cili ne fakt numeron javen e ardhshme edhe te 7 jave. Nje takim i veshtire perballe Beses, qe do te synoj udhetimin e Skraparit per te pakten nje Barazim te radhes ne fatin me te mire. Aktualisht Skrapari renditet i 10-ti ne klasifikimin e 16 ekipeve te Kesaj Kategorie te Pare.
Corovoda On Line