Skrapari fiton me shume se 1 pike Perfundon Java e Peste Ja rezultatet e Kategorise se 1re **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Fatjon Kaloci
8.10.11
08-10-2011 U luajt ne kushtet e nje moti me rreshje takimi ne Saranda mes Butrintit vendas dhe Skraparit. Takimi filloi ne oren 15:00 dhe ne pjesen e pare vendasit bregdetare do te kalonin ne avantazh me nje gol te Rugji qe do ta conte rezultatin ne 1-0. Gjate pjeses se pare u pretendua per nje gol te anulluar por gjyqtari pa si element te drejte vijimin e takimit. Goli per Skraparin do te vinte ne pjesen e dyte nga A.Duro qe do te conte keshtu megjithe 5 minutat shtese te akorduara ne barazimin e 3te ne vetem 5 javet e para te ketij Kompeticioni per Skraparin. Skrapari luajti shume dominues me teper pjesen e dyte te Takimit. Pas perfundimit incidente ndodhen mes tifozerise vendase dhe sharje ne korr u raportua nga Saranda. Po sot u luajten edhe 7 nga Takimet e sotme per Kategorine e Pare. Takimi Luftetari - Elbasani u shty per nje date te dyte.