Aksidentohet Makina e Eskortes se Kryeministrit Shqipetar. Drejtuesi ne Gjendje te Rende **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Aksidentohet Makina e Eskortes se Kryeministrit Shqipetar. Drejtuesi ne Gjendje te Rende

Fatjon Kaloci
13.11.11
Ndersa qindra kilometra rruge te asfaltuara perurohen nga Kryeministri, makina e pare e eskortes se tij u aksidentua rende ne Rinas, Tirane. Mjeti doli nga rruga dhe perfundoi ne nje kanal. Lajmi u citua mga mediaksioni BalkanWeb. Sipas tij, Drejtuesi i Mjetit eshte ne gjendje te rende shendetesore dhe eshte shtruar ne Spitalin Ushtarak.
Corovoda On Line (ne zhvillim)
Hetimet Paraprake besojne se shkak i aksidentit ka qene shpejtesia e madhe e makines.
Eskorta po shoqeronte ekipin kryeministror per nje vizite ne Norvegji