Corovoda: Vranesirat deri te premten, Java qe vjen temperaturat bien ndjeshem **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovoda: Vranesirat deri te premten, Java qe vjen temperaturat bien ndjeshem

Fatjon Kaloci
9.11.11
E enjtja lokale ne Corovode e pas ores 11:00 do te sjelle rreshje shiu te cilat do te jene relativisht te lehta dhe qe do te zgjasin deri rreth ores 22:00. Temperatura maksimale do te jete te enjten 16 grade ndersa minimalja 12 grade. Por gjithe dita do te karakterizohet nga vranesirat. Ne total sasia e rreshjeve qe do te bjere neser ne Corovode pritet te rregjistrohet ne 7.0 mm. Faza e rreshjeve me intesive do te rregjistrohet nga ora 12:00 deri ne 16:00. Moti i vranet do te vijoj edhe te premten ne Corovode. E premtja e dates mistike 11.11.11 do te shoqerohet nga shira te lehte qe do te nisin nga ora 10:00 e paradites deri ne oren 17:00. Sasia e rreshjeve qe do te bjere te premten do te jete ne total rreth 2.4 mm. Temperatura maksimale e dites se premte do te jete 15 grade ndersa minimalja 12 grade celsius. Moti te shtunen do te permiresohet dhe po keshtu nen diell do te jete edhe fillim java. Por nga e Diela temperaturat do te vijne ne ulje te vazhdueshme ku minimalja te henen do te jete 1 grade celsius. Nga e shtuna dielli do te na shoqeroj disi ne fillim javen e ardhshme.
Corovoda On Line