Formula 1: Rikthehet Kimi Raikkonen kete here me Renault Lotus **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Formula 1: Rikthehet Kimi Raikkonen kete here me Renault Lotus

Fatjon Kaloci
29.11.11
Kompania Lotus Renault njoftoi se ne garen e Formula 1 do te rikthehet Kimi Raikkonen. Kompania beri sot te ditur permes nje njoftimi zyrtar rikthimin ne garen e F1 te pilotit finlandez 32 vjecar. Ky i fundit tha: "Kam mbetur i befasuar nga ambija e ekipit dhe mezi pres te jap ndihmen time per ta pare skuadren ne renditjen e larta te trofeve". Raikkonen keshtu mesa duket do te zevendesoj polakun Robert Kubica pas incidentit te rende qe pesoi ky i fundit nuk mendohet se do te rikthehet dot ne sezonin e ardheshem te Formula 1. Raikkonen ne 2001 ka qene eksponent me Sauber per te kaluar me pas ne harkun e ketyre viteve me McClaren dhe Ferrarin ku ne 2007 me kete te fundit i dha kokekuqes triumf. Ai numeron 18 fitore dhe 62 pode cmimesh gjate karrieres se tij.
Corovoda On Line