Pas Takimit Skrapari - Gramozi. Pervec 3 pikeshit lojtaret e Skraparit marrin dhe rrogat **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Pas Takimit Skrapari - Gramozi. Pervec 3 pikeshit lojtaret e Skraparit marrin dhe rrogat

Fatjon Kaloci
21.11.11
Pas Takimit fitues te Skraparit ndaj Gramozit te se shtunes 19 nentor 2011 ku skuadra vendase rregjistroi fitoren e 3te ne keto 10 jave te Kategorise se Pare duket se ka marre fund edhe problemi i mospageses prej disaa muajsh i lojetareve te Skraparit. Pas bojkotit 2 ditor te mos paraqitjes ne stervitje te futbollisteve te Skraparit me heret gjate mesjaves qe kaloi, fitorja ndaj Gramozit me 3 golat e Pashako, Brata dhe Killo ka vazhduar edhe me tej si fitore per lojtaret pasi kane marre pagat e prapambetura. Lojtaret u shprehen te kenaqur nga kjo, ndonse me heret takimin ja kishin dedikuar sportdashesve vendas. Ka qene Dalipi ai qe mbeti per shume kohe heroi i sakrifices se futbollit vendas duke luajtur si ndermjetes mes lojtareve dhe drejtuesve per te gjetur rrugen e perbashket per te mos braktisur ndeshjen e se shtunes e cila ishte njoftuar me pare se si pasoje e reagimit te futbollisteve mund te ishte provizore. Skrapari rezulton i 11ti ne renditje pas javes se 10te me 13 pike.
Corovoda On Line