Festivali 50 ne RTSH: Mesohen Finalistet: Ne Corovoda Radio On Line me e pelqyera Xhensila Myrtezaj **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Festivali 50 ne RTSH: Mesohen Finalistet: Ne Corovoda Radio On Line me e pelqyera Xhensila Myrtezaj

Fatjon Kaloci
27.12.11
Sikunderse na ndoqet ne trasmetimin live streaming te nates se dyte te Festivalit te 50 te Kenges ne RTSH ka perfunduar pak caste pas 23:00 te kesaj te marte Nata e Dyte e Eventit. Gjate kesaj mbremje garuan 14 kenge te reja nga te cilat u zgjodhen edhe 10 me te votuarat e nates se sotme. Gjate sherbimit chat bashkeshoqerues me trasmetimin live te inkorpuar nga dailymotion.com ku u shfaq edhe streaming ky event, ndjekesit tane ne Corovoda radio On Line shfaqen me teper pelqyeshmeri per Xhensila Myrtezaj si me e favorizuara e nates se sotme per audiencen tone me kengen "Lule mbledh per henen", por te favorizuar edhe Mariza Ikonomi apo Dr.Flori. Keshtu kompletohet e plote lista e 20 finalisteve te mbremjes finale qe do te mbahet te enjten ne mbremje ne 29 dhjetor 2011. Me poshte Corovoda On Line publikon listen e plote te finalisteve:
FINALISTET E FESTIVALIT TE 50te NE RTSH:
1. Gerta Mahmutaj
2. Bashkim Alibali
3. Samanta Karavello
4. Endri dhe Stefi Prifti
5. Rona Nishliu
6. Rudina Delia
7. Marjeta Billo
8. Hercina Matmuja
9. Altin Goci
10.Elton Deda
11.Toni Mehmetaj
12.Dr. Flori
13.Kamela Islamaj
14.Frederik Ndoci
15.Bojken Lako
16.Mariza Ikonomi
17.Iris Hoxha
18.Saimir Braho
19.Xhensila Myrtezaj
20.Elhaida Dani
Imazhi ne bashkengjitje nga Corovoda On Line gjate nates se dyte te Festivalit, performanca e Xhensila Myrtezaj me kengen "Lule mbledh per henen". Ju rikujtojme se ne do te rikthehemi ne Naten Finale per Trasmetiminn LIVE Streaming Ne linkun e perkohshem tashme ne RADIO, pra degjohemi pas dy ditesh ne 29 dhjetor 201 pasi neser (28) eshte konceptuar nje Nate Gala me rastin e 50 viteve Festival ne Rtsh.
Corovoda On Line