Startojne Rreshjet Nga Neser deri te merkuren 7 dhjetor vetem shi ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Startojne Rreshjet Nga Neser deri te merkuren 7 dhjetor vetem shi ne Corovode

Fatjon Kaloci
4.12.11
Duke nisur nga neser 5 dhjetor 2011 Moti do te kete fenomene ne Corovode. Rreshjet ne formen e shirave do te jene prezente deri te merkuren dhe me pas java do te vijoj me diell por fundjava do te sjell serisht rreshje. Corovoda On Line sjell parashikimin meteo per tre ditet ne vijim ne Corovode.
E Hene 5 Dhjetor 2011
Rreth ores 08:00 te mengjesit do te nisin rreshje te lehta dhe qe nga ky moment deri ne oren 23:59 te se henes ato nuk do te ndalen. Intesiteti i rreshjeve pritet te jete me i larte ne intervalin orar 09-00 deri ne 15:00 per te vijuar me pas ne po te njejten forme nga 21:00 deri ne mesnate. Temperatura me e larte do te jete gjate dites se neserme 14 grade celsius ndersa me e ulta 6 grade. Era do te jete e pranishme por me e fuqishme nga ora 17:00 e ne vijim ku do te jete me shpejtesi mbi 5 meter/sekonde ne drejtimin Jug - Jug Perendim.
E Marte 6 Dhjetor 2011
Qe nga ora 00:00 deri ne 10:30 te se martes 6 dhjetor rreshjet do te jene intesive. Me pas koha do te sjell serisht diellin ne horizont shoqeruar me vranesira ndersa rreshjet do te jene sporadike deri ne oren 18:00 nga ku rreshjet do te rinisin serisht. Temperatura me e ulet e dites do te jete 5 grade celsius ndersa me e larta 13. Era do te leviz kryesisht ne drejtimin Jug Jugperendim ndersa ne mengjes te se martes rreth 04:00 do te kene shpejtesi ne 6.1 meter/sekonde.
E Merkure 7 Dhjetor 2011
Rreshjet do te jene prezente deri ne oren 10:00 te paradites se te merkures. Me pas vranesira te shoqeruara me kthjellime qe sa vijne e shtohen duke sjell perfundimisht diellin pas ores 12:00 ne formen e plote. Do te jete disi me ngrohte gjate dites por temperaturat ne ekstreme do te jene me e ulta 5 grade me e larta 11 grade. Shpejtesia e eres maksimalisht do te jete deri ne vleren 2.9 meter/sekonde ne drejtimin Perendim - Jug Perendim
Corovoda On Line Imazhi Pamje Satelitore Ora 08:00 e Hene 5 Dhjetor 2011