Fobi ne Corovode: Helikopteri i Kuq (urgjenca) Ngricat lendojne nje shtetas **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Fobi ne Corovode: Helikopteri i Kuq (urgjenca) Ngricat lendojne nje shtetas

Fatjon Kaloci
23.1.12
23.01.2012 Fundjaven qe lame pas nje shtetas nga nje fshat i Krahines se Skraparit mbeti i lenduar rende ndersa ngricat e medha ne zonat malore perreth te diteve te ftohta te ketij janari 2012 e lane ate te lenduar seriozisht me disa demtime ne trup pasi nje renie ne nje distance.
Menjehere ne qiellin e pare te plote blu te Corovodes se te shtunes u pa mjeti ajeror i trasportit, i cili ne lokalitetin e vogel porsa vihet re ban qe banoret te behen kurioz per arsyet se perse do te ndodhi aterimi kryesisht prane fushes sportive te Corovodes. Shtetasi u trasportua per ndihme me te specializuar, por per Corovoden e afro 3500 banoreve prezent shquarja e Helikoterit te Kuq ne Fluturim eshte shnderruar thuajse ne nje lajmes fatkeqsie shendetesore.
Corovoda On Line