Deputeti i Qarkut Lefter Maliqi, fundjaven qe lame pas prezent ne Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Deputeti i Qarkut Lefter Maliqi, fundjaven qe lame pas prezent ne Skrapar

Fatjon Kaloci
20.3.12
Oreve te vona te se premtes qe sa lame pas, Deputeti i Qarkut Berat, z.Lefter Maliqi ishte prezent ne Corovode. Raportet nuk cituan arsyet e vizites, por besohet se vizita mund ti referohet jo vetem kuadrit privat por edhe organizimit te ri te Partise Demokratike ne Skrapar. Ne vigjilje te parapergatitjes per strukturimin e ri te PD ne gjithe Shqiperine zera aludojne edhe per nje strategji te re te ketij subjekti, qe sipas disa zerave ne nivel qarku po perpiqen te shohin si nje opsion te mundshem edhe debutimin te vetem ne zgjedhjet e ardhshme pa kualicionin aktual por keto mbeten ne kuadrin e divergjencave pasi publikisht ende asgje nuk ka nje taktike te qarte te pranuar apo mohuar zyrtarisht. Raporti citon gjithashtu se z.Maliqi eshte pritur edhe nga disa nder eksponentet me te larte lokal te ketij subjekti ne Corovode.
Corovoda On Line