Amerikania e Corovodes ne nje Dokumentar. Hap pas Hapi do te jete edhe ne Ora News **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Amerikania e Corovodes ne nje Dokumentar. Hap pas Hapi do te jete edhe ne Ora News

Fatjon Kaloci
5.4.12
Ne ditet e fundit te qendrimit te saj ne Corovode, vullnetarja e Korpusit te Paqes Lauren Olivia Burke tashme nje banore e mirefillte e Corovodes se vogel prej 2 vitesh qendrim te ketushem pritet qe keto dite te promovoj edhe nje nisem te re te sajen. Per dokumenatrin Lauren ka punuar me se tepermi keto 2 muaj dhe pritet qe ta promovoj edhe ne Corovode. Por jo vetem. Ne axhende Corovoda On Line mesoi se dokumentari i quajtur Hap pas Hapi do te gjej nje hapesire edhe ne televizionin informativ Ora News. Burime te sotme per Corovoda On Line nuk konfirmojne zyrtarisht por mendohet se ne daten 24 prill 2012 per dokumentarin Hap Pas Hapi do te flitet edhe ne formatin Tonight Ilva Tare ne skermin ne fjale. Dokumentari ne thelb ka jete njerezore qe tregojne historite sesi kane punuar qe nga regjimi komunist e deri ne kohet e sotme. Besohet se dokumentari do te jete edhe me titrim ne Anglisht dhe Shqip. Lauren Olivia Burke eshte prej dy vitesh pjese e komunitetit te Corovodes. Nen misionin e Korpusit te Paqes ajo ka dhene nje kontribut te madh vecanerisht tek te rinjte e shkolles se mesme ne Corovode ne perfshirjen ne projekte te ndryshme ne nivel lokal apo edhe kombetar.
Corovoda On Line Portali i vetem i lajmit lokal. Nga Zemra e Shqiperise, Drejt e ne zemren tuaj Ju po ndiqni Corovoda On Line