• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Incidente në Çorovodë gjatë ndeshjes. Arbitri rrihet në fushë. Ndeshja ndërpritet në minutën e 91

Dhuna dominoi në minutat e fundit të takimit Skrapari - Përmeti. Lojtarë dhe persona të tjerë shkelmuan me grushte dhe goditje arbitrin kryesor të ndeshjes kur ky i fundit i akordoi një Skraparit një goditje 11 metërshi. Në këtë moment Skrapari ndodhej në dizavantazhin e takimit pasi rezultati ishte 1 - 2 në favor të Përmetit. Ka qënë pikërisht momenti i akordimit të penalltisë ai që tensionuar situatën për përmetarët. Gjyqtari E.Allia u godit me shkelma dhe grushte dhe situata u tensionua në atë mënyrë sa arbitrat e takimit u detyruan të futen menjëherë në dhomat e zhveshjes. Burime cituan se të parët në reagime kundërshtie ndaj vendimit të arbitrit kanë qënë Kapiteni i Skuadrës së Përmetit si dhe zëvendës traineri i Ekipit Mik. Brenda pak sekondash në fushë ndërhynë forcat policore por shfrytëzimi i këtyre momenteve ndodhi duke favorizuar edhe hyrjen e tifozëve në fushë. Takimi u ndërpre ndërsa u mësua se arbitrit të takimit iu dha ndihma mjekësore në dhomat e zhveshjes dhe nuk pranuan rikthimin në fushë.  Skrapari dhe Përmeti po luanin takimin e vlefshëm për javën e 10 - të të Kategorisë së Dytë / Grupi B. Pas incidentit drejtues të Skraparit i dënuan këto akte të tepërta aq më shumë të ndodhura në momentet e fundit të takimit. Skrapari kërkon 3 pikëshin në tavolinë nga këto akte. Ndërsa drejtues të ekipit të Përmetit theksojnë se sipas tyre kjo penallti është inekzistente dhe se i njëjti arbitër sipas tyre kishte vepruar po në të njëjtën mënyrë në një ndeshje të mëhershme të përballjes së Përmetit me Butrintin. Do të jetë FSHF dhe Komisioni i Disiplinës ata që do të vendosin mbi takimin e ndërprerë në minutën e 91
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA