• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapari bie nga Kategoria e Dytë - Kaos në FSHF në lidhje me ndarjen e grupeve

Së fundmi në portalet online po flitet për probleme në ndarjen e grupeve të kategorisë së dytë. Me titullin "Kaos me ndarjen, Zbardhen grupet e kategorisë së dytë" Panorama sport citon se FSHF ka nguruar të publikoj ndarjen përfundimtare të grupeve në Kategorinë e dytë. "Skrapari" ka qënë pjesë e debateve. Kjo sepse në edicionin 2016-2017, Skrapari u rendit i parafundit duke lënë pas Gramozin. Por citohet se ekipi i Gramozit edhe pse doli i fundit në mbylljen e kampionatit, do të jetë në Kategorinë e dytë, ndërsa Skrapari bie nga Kategoria. Sipas FSHF kur kampionati u mbyll, Gramozit i'u akorduan 3 pikë në tavolinë për një ndeshje me Këlcyrën. Dhënia e këtyre 3 pikëve pas përfundimit të Kampionatit duket si problemi që ka ngritur Skrapari për Komitetin Ekzekutiv të FSHF, pasi e ka spostuar pas mbarimit të kampionatit Skraparin si të fundit duke lënë ekipin e Gramozit ende garues në Grupin e Jugut në Kategorinë e Dytë. Përpos dokumentacioneve sportdashësit dhe ndjeksit fillojnë të hedhin dyshime në atë se çfarë ndjekin për 1 vit rresht dhe atë se ç'ndodh brenda një dite pas mbarimit të Kampionatit. Gjithësesi, ajo që mbetet mister për mediat sportive është fakti se nuk janë bërë publike Ndarjet e Grupeve edhe përse në 12 shtator 2017 u miratua struktura dhe ndarja e klubeve në grupe për sezonin 2017 - 2018. Sipas Panorama, një mediatik i njohur në versionin print dhe online, grupet do të jenë:
Kategoria e Dytë / Grupi i Jugut:
1. Elbasani
2. Albpetroli
3. Tepelena
4. Memaliaj
5. Përmeti
6. Këlcyra
7. Delvina
8. Orikumi
9. Maliqi
10. Domosdova
11. Butrinti
12. Devolli
13. Gramozi
Kategoria e Dytë / Grupi i Veriut
1. Ada
2. Sopoti
3. Rubiku
4. Spartaku
5. Mamurrasi
6. Tirana B
7. Partizani B
8. Kukësi B
9. Vora
10. Gramshi
11. Luzi 2008
12. Veleçiku
13. Internacionali
Corovoda Online / Panorama / Imazh Arkiv 2014 - Komiteti Ekzekutiv i FSHF

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA