Gjermani: Mbyllet Let's Dance ne RTL Edhe shqiptari ishte pjese e formatit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gjermani: Mbyllet Let's Dance ne RTL Edhe shqiptari ishte pjese e formatit

Fatjon Kaloci
23.5.12
U mbyll pak pas ores 22:30 te kesaj te merkure 23 maj 2012 ne kanalin gjerman RTL formati Let's Dance. Programi i ngjashem me ate qe trasmetohet ne Vizion Plus ne Shqiperi "Dancing with the stars", ne Gjermani gjate ketij edicioni pati konkurues edhe Ardian Bujupi 21 vjecari i lindur ne Prishtine, Kosove. Ardian Bujupi eshte nje kengetar i njohur ne Gjermani ku hitet e tij jane renditur ne Top 10 muzikore. Ne formatin Let's Dance Ardian Bujupi vallezoi perkrah Katja Kalugina dhe rezistoi deri ne pjesen e 5te te programit qe nisi ne 14 mars 2012. I lindur ne 27 Prill 1991 Bujupi u afirmua ne skenen e artit ne Gjermani pas audiocioneve te formatit " Gjemania kerkon nje Superstar". Finalja e sotme u trasmetua ne kanalin RTL dhe si fituese e ektij edicioni u shpall Magdalena dhe Erich (ne foto imazh)
©Corovoda On Line