• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Polican: Kombinat Demontimi apo deMONSTERimi. Ja disa nder aksidentet e ndodhura ne vite

Mbase qellon krejt rastesisht por mesa duket si sot 2 vjet me pare do te hapej faqja zyrtare ne Internet e Kombinatit Mekanik Polican. Gjigandi i hekurt i Skraparit te shume viteve ne shume raste eshte shnderruar ne vendin e aksidenteve me pasoje vdekje. Me i fundit ky i sotmi 6 gusht 2012 la dy viktima. Nje vit me pare ne 27 prill 2011 nje punetore, nje grua u aksidentua rende gjate punes se demontimit. Punesimet sezonale me persona te pakualifikuar ne kete sektor te rende per shume vite do te mbeten te paharruara si hakmarrje e profesionisteve te cilet edhe politika ne qytetet e vogla i ndeshkoi. Ndersa 3 vjet me pare ne 7 janar 2009 nje tjeter grua do te humbiste jeten, nje tjeter punonjese ne Kombinatin qe te pakten sot ne faqen e tij te internetit mbush 2 vjec portal. Ndonse i frikshmi Kombinat cdo vit rregjistron aksidente, per banoret e varfer te Skraparit ai mbetet nje nder te paktat mundesi per punesim. Shpesh here ky kriter punesimi behet me njohje personale apo vleresime per mbeshtetesit politke te forcave te ndryshme. Por ajo qe ndodh rendom ne faqet zyrtare te ketyre institucioneve eshte se ne asnje rresht nuk gjen nje reagim apo detaje lidhur me ngjarjet negative apo aksidentale. Mbase me parimin "gjerat do te harrohen" faqet zyrtare vijojne te jene thjesht nje fasade ndersa te tjerat jane pertej.
©Corovoda On Line / Ne imazh nje foto web e websitit zyrtar te Kombinatit Mekanik Polican

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA