• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Parisi neser: Sopranoja me Origjine nga Skrapari Ermonela Jaho ne rolin e Amelia ne "Simon Boccanegra"

Sopranoja Ermonela Jaho neser 7 Qershor 2014 ne shtepine e artit ne France do te synoj emocionet e radhes ne skenat e zerit te madherishem te operes. Keshtu nga neser deri ne 22 qershor 2014 Ermonela Jaho do te luaj ne Operen me tre akte te Giussepe Verdi qe quhet Simon Boccanegra. Ngjarjet qe i perkasin shekullit te katermbedhjete me qender te riun Simon qe ne oper do te luhet nga Andrzej Dobber ndersa Ameli Grimaldi do te jete nje personazh enigmatik qe luhet nga Sopranoja me origjine nga Skrapari. Gjithcka do te mundesohet ne bashkepunim me Orkestren e Harqeve te Operes se Lionit
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA