• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapar. Te premten 6 qershor 2014 kujtohet Beteja e Qafes se Gjarperit ne 70 vjetorin e saj

Neser e premte 6 qershor 2014 referuar burimeve te Corovoda Online do te perkujtohet ne Qafen e Gjarperit ne Skrapari 70 vjetori i betejes se madhe. Perfaqesues nga Komiteti i veteraneve Familjeve te Deshmoreve banore te Corovodes do te jene paraditen e neserme ne vendin nga ku nderohet kujtimi i se paku 33 deshmoreve te rene nga kjo Beteje qe lokalizohet mes Gjerbesit dhe Konakut Me heret kesaj jave nje tjeter beteje u kujtua ne 70 vjetorin e saj ne afersi te Therepelit nje fshat i Skraparit. Keshtu Beteja e Qafes se Shkozes u kujtua gjate mesjaves ndersa nje perfaqesi te deleguarish te Komitetit te veteraneve ishte e pranishme ne kete takim.Nje prej te reneve ne kete beteje ishte edhe kosovari, Hero i Popullit Xheladin Beqiri.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA