• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Skrapar. Te premten 6 qershor 2014 kujtohet Beteja e Qafes se Gjarperit ne 70 vjetorin e saj

Neser e premte 6 qershor 2014 referuar burimeve te Corovoda Online do te perkujtohet ne Qafen e Gjarperit ne Skrapari 70 vjetori i betejes se madhe. Perfaqesues nga Komiteti i veteraneve Familjeve te Deshmoreve banore te Corovodes do te jene paraditen e neserme ne vendin nga ku nderohet kujtimi i se paku 33 deshmoreve te rene nga kjo Beteje qe lokalizohet mes Gjerbesit dhe Konakut Me heret kesaj jave nje tjeter beteje u kujtua ne 70 vjetorin e saj ne afersi te Therepelit nje fshat i Skraparit. Keshtu Beteja e Qafes se Shkozes u kujtua gjate mesjaves ndersa nje perfaqesi te deleguarish te Komitetit te veteraneve ishte e pranishme ne kete takim.Nje prej te reneve ne kete beteje ishte edhe kosovari, Hero i Popullit Xheladin Beqiri.
©Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA