• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Në Kanionin Osum tani më edhe me HydroSpeed. Por çfarë është HydroSpeed

Sezoni i ri i pritshëm i vjeshtës 2016 i Rafting në Kanionet e Lumit Osum do të ketë këtë herë edhe risi. Krahas gomoneve, kayakut e lopatave tashmë tradicionale për pasionantët e Rafting, tani do ju duhen më së shumti këmbët në veprim. E testuar në korrik 2016 nga Albania Rafting Group, HydroSpeed quhet mjeti më i ri që do të na shoqëroj shikimet kureshtare nën kanion të atyre që do të kenë dëshirën për t'a ndjekur.
Por çfarë është HydroSpeed?
HydroSpeed është një barkë e vogël plastike e cila drejtohet nga duart. Ato kanë një vend të posaçëm ku qëndrojnë, ndërsa busti i trupit të personit shtrihet në të. Këmbët mbeten jashtë objektit,  lopatat e këmbëve janë të detyrueshme për ti dhënë forcë shtytëse lundrimit tuaj. Mund të aplikohet nga fillestarët por kërkohet që të jeni notar i mirë dhe në kushte të mira fizike. Adrenalina është më e veçantë nga ajo sa keni provuar, veçanërisht në rrjedhat përgjatë lumit ku "peshqit fluturues" do ju kenë zili . Padyshim që mjetet mbrojtëse gjatë ushtrimit të aktivitetit janë të detyrueshme, për të shmangur incidente të mundshme me rrymat apo format e gurta. Po ashtu për shkak të qëndrimit të gjatë në kontakt me ujin veshjet e bëra enkas do të minimizojnë kontaktin trupor me të. HydroSpeed në Shqipëri është testuar edhe në Lumin Osum edhe në Vjosë. Kompania e parë që e ka sjellë këtë teknikë të re është Albanian Rafting Group.
Corovoda Online / Imazhe Përpunim Grafik /  FB

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA