BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Moti - Skrapar: Era lë pa strehë një familje në fshatin Vesështë. Familjarët nën qiell të hapur

Posted on Tuesday, November 08, 2016 and filed under , , , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Kushtet e rënda natyrore të kësaj të marte 8 nëntor 2016 kanë sjellë disa problematika edhe në Skrapar. Gjatë ditës, era e fuqishme ka shtënë çatinë e një banese ku jetonin 4 persona në fshatin Vëseshtë Skrapar. Kjo natë do të jetë nën qiell të hapur për familjarët e varfër të një fshati pranë Çorovodës, pjesë e njësisë administrative Qëndër. Ndjekim disa imazhe të pas mesditës ndërsa era e fortë duket sikur edhe oxhakun e ka flakur tej, të paktën kjo siç tregojnë disa imazhe. Ndërsa kjo javë pritet të sjellë rreshje shiu dhe temperatura të ulta fatkeqësisht familjarët në kushte të vështira ekonomike do të mbeten pa strehë në këtë prag dimër 2016.


Corovoda Online

0 Responses for “ Moti - Skrapar: Era lë pa strehë një familje në fshatin Vesështë. Familjarët nën qiell të hapur”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social