• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Viti 2016 - Skrapari me Ngjarjet Kryesore të Vitit 2016 - Përmbledhje ( Maj - Korrik )

Viti 2016 ndodhet në muajin e fundit të tij. Corovoda Online përmes një përmbledhje muajore shkon në retrospektive me disa ndër informacionet kryesore të postimeve tona. Përzgjedhim disa ndër informacionet e Skraparin Kryefjalë për periudhën Maj - Qershor 2016
Maj 2016
- Shtëpia Botuese " Naimi " dhe " M&B" dhurojnë për Bibliotekën e Shkollës së Mesme të Përgjithshme Ramiz Aranitasi në Çorovodë mbi 300 tituj librash.
Qershor  2016
- Këshilli Bashkiak Skrapar miraton Projekt Buxhetin Afat Mesëm për shtrirjen vjeçare 2017 - 2019.
- Tarifat e Ujit të Pijshëm pësojnë një ndryshim në Skrapar. Tanimë edhe banorët e fshatrave duhet të paguajnë për shërbimin e ujit të pijshëm.
- Një investim i Bashkisë Skrapar rimodelon disa mjedise në Çorovodë. Përfundon rruga që çon për tek Konvikti i Qytetit, Rruga mbi ish-Zjarrëfisen dhe Ndriçohet për të parën herë që nga ndërtimi i saj Ura Pasarelë mbi Varisht.
- Një projekt 3 vjeçar do të përfshij edhe Skraparin. Dixhitalizimi i Materialeve Audio Vizive të Trashëgimisë së Skraparit do të ndodh deri në 2019 nga projekti ELP.
Korrik 2016
- Shuhet nga jeta në moshën 96 vjeçare Skënder Malindi. Ushtaraku i lartë nga Skrapari u nderua me Homazhet e Fundit të Mbajtura në Tiranë nga personalitete të ndryshme.
- Bashkia Skrapar përfshihet në portalin Vendime ku pasqyrohen Vendimet e Këshillit Bashkiak me qëllimin njohjen me publikun të vendimarrjes.
- Në Polenë Skrapar, Gjatë punimeve të T.A.P. zbulohet një Kapitel i shekullit të 6të.
- Një 24 vjeçar nga Skrapari aksidentohet në Elbasan. I riu pësoi dëmtime ndërsa mjeti ku udhëtonin edhe 2 persona të tjerë doli nga rruga.
- Grevë, Skrapar Policia zbulon një parcele me Kanabis Sativa. Mbi 3 000 rrënjë bime narkotike u asgjesua përmes diegies.
- Një Aktivitet u mbajt në Çorovodë mbi figurën e Dervish Iljas Qafoku. Më herët një bust nderimi u vendos në Kulmak, Skrapar.
- Të paktën 5 persona u konfliktuan në fshatin Vendreshë, Skrapar pas një konflikti. Dy persona pësuan dëmtime të rënda ndërsa policia beri disa ndalime.
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA