• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Nënkontraktori i T.A.P. - Gener 2 përfundon projektin në Skrapar. Një kompani e dytë nis shtrimin e tubacioneve të gazsjellësit

Një autoritet nënkontraktor i T.A.P. i quajtur Gener 2 ka përfunduar projektin në funksion të gazsjellësit në Skrapar . Një kompani tjetër do të vijoj fazën tjetër atë të implementimit në terren të shtrimit të tubacioneve për gazjellësin. Pritet që numri i të punësuarve të jetë më i lartë në këtë fazë që do të vijoj lidhur edhe me specifikat e punës në terren. Ndërsa në hyrje të Çorovodës po shkon drejt përfundimit punimi për krijimin e një ambjenti ku do të depozitohen materialet e nevojshme për shtrimin e tubacioneve të gazsjellësit. Më herët në 15 dhjetor 2016 T.A.P shpalli fitues edhe një shoqëri italiane të quajtur Honeywell S.R.L mbi kontratën e quajtur ndryshe SCADA që synon mbikqyrjen, kontrollin dhe përvetësimin e të dhënave. Kjo tregon se deri tani projekti i madh T.A.P. ka ecur sipas pritshmërive. Ende nuk ka një numër të saktë të të punësuarve nga Skrapari në punimet e T.A.P. pasi deri më tani ka patur edhe punonjës nga zona të tjera të Shqipërisë që u lokalizuan në Skrapar për muaj të tërë në nënkontraktor të ndryshëm por besohet se ky numër për Skraparin ( në përafërsi ) mund të shkoj në mbi 400 të punësuar deri tani. Kompania e dytë që do të merret me shtrimin e tubacionit dhe punimeve në terren pritet të punësoj më shumë punëtorë. Punimet e T.A.P. në Skrapar kanë sjellë edhe ndikime të tjera në komunitet duke përfshirë shtrimin zgjerimin dhe asfaltimin e disa akseve rrugore, krijimin e veprave të artit etj, që kanë ndikuar pozitivisht në infrastrukturën lokale si dhe në uljen e numrit të të papunëve.
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA