• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Rreshjet e Borës - Problematika në disa zona të thella - Kufizohet transporti interurban


Pamje 11.1.2017 - Corovode
Vetëm një nga linjat e autobuzëve interurban funksionoi sot nga Çorovoda ndërsa për shkak të rreshjeve të borës burime thonë se orari i linjës së orës 05:00 që niset nga Çorovoda nuk do të ketë rikthimin nga Tirana në orën 11:00 por në 13:00. Mëngjesi i zbardhur në Skrapar nga rreshjet e borës në disa zona të thella pati probleme kryesisht nga sasia e rreshjeve të borës, kryesisht në zona të tilla pjesë e njësive Gjerbës, Leshnje dhe Potom ku trashëshia e borës shkoi deri në 70 centimetër. Institucionet vendore dhe Emergjencat Civile u shfaqën që në orët e para të mëngjesit se të mërkurës 11 janar 2017 ku disa zona u kripëzuan kryesisht rrugët. Edhe në Çorovodë Bashkia morri masat e kripëzimit që në mëngjes. Rreshjet ranë në intesitet sikundër Corovoda Online kishte parashikuar deri rreth orës 11:00. Termometri vazhdon të shënoj vlera negative, ndërsa bora ishte kryefjala edhe e rrjeteve sociale të ndryshme me foto dhe video. Disa prej imazheve ndiqini në Corovoda Online në facebook
Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA