BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Islandë - Vrasja e të riut nga Skrapari - Policia pritet të referoj materialet në Prokurori

Posted on Wednesday, February 28, 2018 and filed under , , . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Policia e kryeqytetit islandez, Rejkjavik ka përfunduar hetimin e materialeve për vrasjen e kryer në 3 dhjetor 2017, në Austurvellir, një shesh qëndror në kryeqytetin islandez. Dosja e plotë ndodhet në duart e policisë dhe pritet ti kaloj në ngarkim prokurorisë. Lajmi publikohet nga kanali Ruv. Më herët policia po priste rezultate të analizave të ADN. Në 3 dhjetor 2017 një shtetas islandez rreth 29-30 vjeç sulmoi dy shtetas shqiptarë që i qëlloi me thikë duke i plagosur rëndë. Të dy shtetasit u çuan në spital por pas disa ditësh në mjediset e spitalit një prej tyre, Klevis Sula humbi jetën si pasojë e plagëve të rënda të marra nga sulmi. Agresori u kap disa orë më pas pas sulmit, në afërsi të lokalitetit Garoabae, dhe ende mbahet në paraburgim nga policia.
©Corovoda Online / Fatjon Kaloçi / Ruv.is

0 Responses for “ Islandë - Vrasja e të riut nga Skrapari - Policia pritet të referoj materialet në Prokurori”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social