• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Përfundon me një lumë Kartonash të Verdhë - Mbyllet Barazim Takimi Termi - Skrapari - Barazimi erdhi në të 89'ën minutë

Nisi me pak minuta vonesë Takimi Term FC- Skrapari në Stadiumin Olimpik në Tiranë mes një rekordi të madh kartonash të verdhë. Gjatë ndeshjes 8 kartona të verdhë u nxorën barabaratë 4 për Termin dhe 4 për Skraparin. Një minutë nga fundi i takimit në të 89'ën Ka barazuar Termi me golin e shumë munduar të Luli. Një epërsi 89 minutëshe e Skrapari nuk arriti t'i jap 3 pikë por gjithësesi skuadrat u ndanë me nga 1 pikë nga ky takim.


Kronologjia e Takimit
Nisi rreth orës 16:08 Takimi mes dy Skuadrave. Ky është takimi i 2të në këtë sezon. Fillimisht në të 11tën minutë Koçi u ndëshkua me karton të verdhë duke i dhënë kartonin e parë Termit. Në minutën e 18të Jaho do të shënonte për Skraparin duke e çuar takimin mes shifrave 0:1 për Skraparin. Një tjetër karton i verdhë u mor po në këtë minutë nga Malaj për ekipin Termi. Kartoni i tretë i verdhë për 45 minutëshin e parë i shkoi Skraparit ku lojtari ynë Kajo u ndëshkua në të 28'ën minutë.
16:55 - Përfundon Pjesa e Parë me rezultatin 0:1 në favor të Skraparit.
Ndeshja ka ri-nisur nën një mot të ngrohtë në Tiranë.
Në minutën e 55'të Termi bën ndërrimin e parë, futet në lojë Kruja /Mira.
Në të 60'ën Tafa për Skraparin ndëshkohet me të verdhë dhe 2 minuta më vonë po për Skraparin Jaho ndëshkohet në të 62'ën me të verdhë.
Minuta e 66'të sërisht ndërrim tek Termi, Pjetra zëvendësohet me Lulin. Skrapari në minutën e 72'ë ndëshkohet me karton të verdhë Gega.
Një rekord kartonash të verdhë në këtë takim. Është Minuta e 75'së për Termin ndëshkohet Peza.
Është Minuta e 80'të Skrapari bën ndërrimin e parë, Pepa zëvendësohet me Bilicari.
Edhe vendasit e Termit shfrytëzojnë ndërrimin e fundit në të 81'të minutë gjithnjë 0:1, Hyn në lojë Lleshi në zëvendësimin e Peza.
Një tjetër karton i verdhë, minuta e 83'të ndëshkohet lojatri i Termit Xhikola.
Barazon 1:1 Termi me një gol të Luli.
Ora lokale 17:59 Përfundon Takimi.
Ndoqët Corovoda Online Live Update:

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA