• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Skrapari nis me fitore - Mbyllet me rezultatin 3:2 takimi i luajtur në Çorovodë mes Skrapari dhe Albpetrol

 Pamje nga Terreni Sportiv në Çorovodë - Shtator 2018 ©Corovoda Online
Ka fituar trepikëshin e parë Skrapari në sfidën e sotme ndaj Alpetrol. Takimi i vlefshëm për javën e parë të Kategorisë së Dytë / Grupi B nisi rreth orës 16:00 në terrenin sportiv në Çorovodë. Në minutën e 14'të Skrapari kaloi në epërsi sfidën me një gol të O.Guri.  Por ky moment epërsi nuk do të zgjaste shumë kur në minutën e 28' Kumanaku do të barazonte për miqtë nga Patosi. Vetëm 2 minuta më vonë në të 30'tën Jaho kaloi Skraparin në 2:1. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat. Në fillimin e pjesës së dytë, Alpetrol ishte më në kërkim të golit. Në minutën e 61'të goli i barazimit 2:2 do të vinte për Albpetrol nga Hatia. Në të 69'tën sërisht Oltion Guri do të kalonte në epërsi Skraparin duke e cuar rezultatin në 3:2 në favor të Skraparit. Me këtë rezultat u mbyll edhe krejt takimi, i cili i dha një 3 piksh të vlefshëm Skraparit. Në statistika takimi pati 3 kartona të verdhë, 2 ndaj miqve të Albpetrol dhe 1 për Skraparin. Në renditje provizore ndonse është takimi i parë i kampionatit që sa nis, Skrapari renditet i treti me 3 pikë të barabarta me Termin që kryeson nga golavarazhi dhe Maliqin që listohet i dyti. Në ndeshjet e sotme të kësaj kategorie u arriten 6 fitore dhe vetëm një barazim
© Corovoda Online

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA