• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

IKMT - Të Premten 19/4 me shpërthim të kontrolluar do të prishet një objekt 5 Katësh në Çorovodë

Një pallat në rrënoja i mbetur prej vitesh i braktisur do të shembet nesër e premte 19.04.2019 në Çorovodë. Pallati i lokalizuar pranë lagjes Estref Caka do të shembet përmes lëndëve shpërthyese, ndërsa më herët ndër vite ky pallat dikur i banuar u evakua në fillim të viteve 90't pas rriskut të lëkundjeve sizmike dhe terrenit. Në njoftimin zyrtar të IKMT (Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit), të publikuar rreth orës 15:00 të së enjtes 18.04.2019 thuhet:
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të prishë nesër me shpërthim të kontrolluar një objekt pesë katësh në qytetin e Çorovodës.
Për këtë operacion, do të përdoren 30 kilogramë lëndë eksplozive që do të vendosen në 1500 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit. Objekti paraqet rrezikshmëri për shkak të amortizimit dhe për shembjen e tij ka pasur një vendim nga bashkia dhe një kërkesë për mbështetje nga nga Enti Kombëtar i Banesave.
IKMT parashikon që shpërthimi të kryehet ditën e nesërme, (e premte 19.04.2019) rreth orës 12.30. IKMT në bashkëpunim edhe me forcat e rendit kanë marrë masat që ky aksion të përfundojë me sukses dhe pa rrezik për qytetarët, apo pronat që ndodhen në afërsi të objektit.

©Corovoda Online / Imazhi me karakter ilustrues / social fb IKMT

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA