Dy mistere ne Corovode dhe nje Miss Perfundon eventi per femije Miss Lulja ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Dy mistere ne Corovode dhe nje Miss Perfundon eventi per femije Miss Lulja ne Corovode

Fatjon Kaloci
8.6.11
Ka perfunduar pak pas ores 19:30 minuta te kesaj merkure 8 qershor 2011 eventi i radhes ne traditen tashme disa vjecare ne Corovoden e vogel. Keshtu ne oren 18:00 ka startuar prane Qendres Kulturore per femije edicioni i vitit 2011 ne eventin "Miss dhe Mister Lulja". Vogelushe kryesisht te klasave te dyta te shkollave 9 vjecare "Kahreman Ylli" dhe "Zylyftar Veleshnja" kane qene protagonistet e ketij eventi. Afro 100 persona morren pjese nga afer ne kete event te pak casteve me pare. Per kete vit ndryshe nga vitet e tjera, pati ne vecanti ne fitoren e bukurise dhe simpatise se vogelushve. Keshtu juria pasi shpalli nje vajze me titullin Miss Lulja, solli nje te vecante ne titullin Mister, kjo sepse ne fund te garimit mbeten dy djem, vellezer me njeri - tjetrin dhe per me teper binjake. Keshtu Corovoda e botes feminore ka dy mistere me shume. Eventi u prit me kureshtje, ndersa shume prej vogelushve qe nuk fituan cmime menjehere me perlotjet feminore, morren simpatite e para dhe perkrahjen nga te pranishmit. Eventi sipas skrapari.net ne postimet e meparshme ishte planifikuar me heret por per disa arsye u zhvillua sot. Edhe perse ky event mund te jete nder te paktet e tradites disa vjecare, per fat te keq nuk munguan reagime per koston e cmimit te biletes qe duhej te paguanin edhe me te vegjlit spektator te cilet duhej te paguanin nje vlere modeste prej 50 lekesh ne hyrje. Ky fakt synon qe te pakten ne linjen tone editoriale te nxis aktivizmat lokal qeverises, subjekte sponsorizuese etj, qe te ndergjegjesohen disi me shume per evente te tilla. Ju po ndiqni Portalin me interaktiv te Lajmit Lokal Ky Eshte Skrapari.net Nje kooperim jo zyrtar i vetmi me nje rrjet burimor informacionesh nga gjithe Skrapari. Temat qe publikohen jane temat me te selektuara nga redaksionali yne. Faleminderit qe na ndiqni edhe ne rrjetin social Facebook ne grupimin Corovoda On Line. Imazhi Arkiv Skrapari.net