E habitshme Pinguini i akujve sic e kemi mesuar te pakten sot ne Plazh Ja video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E habitshme Pinguini i akujve sic e kemi mesuar te pakten sot ne Plazh Ja video

Fatjon Kaloci
21.6.11
Nje video e cuditshme keshtu mund te quhej kjo e pak minutave me pare publikuar nga agjensia nderkombetare e lajmeve Associated Press. Sipas raportit nje pinguin eshte shfaqur sot brigjeve te Zelandes. Pinguini i llojit Emperior mesa duket ka marre nje kthese gabim gjate rruges. Ne vend qe te dislokohen ne vendet akujnajore sic ndodh zakonisht qe ata qendrojne ne Antarktik, cuditerisht ka dislokuar ne plazhin e Zelandes se re. Kjo eshte padiskutim nje gje e rralle, pasi ne keto 44 vjet nuk eshte pare pinguinet te qendrojne ne shtetin e ndodhur ne pjesen Jugore te oqeanit Paqesor. Skrapari.net ju fton te ndiqni me kujdes imazhet e reportetit te shperndare pak minuta me pare ne videon ne vijim. Eshte ky skrapari.net rrjeti me interaktiv lokal me lajmet me pikante.

[youtube]LteWsilqeGg[/youtube]