Lekundje sizmike Termet per pak sekonda ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Lekundje sizmike Termet per pak sekonda ne Corovode

Fatjon Kaloci
9.6.11
Nje lekundje sizmike tronditi per jo me shume se 3 sekonda Corovoden e kesaj te enjteje 9 qershor 2011. Ndersa ora lokale eshte 18:19 minuta lekundjet u ndjene pak minuta me pare ne oren 18:15 ne oren lokale. Termeti mesa duket ka patur intesititin 4 balle raportojne sherbimet mesdhetare sizmiologjike. Ai eshte ndjere ne zonen Elbasan, Patos dhe Roskovec. Ne Skrapar lekundjet u ndjene si shperhapje sizmike dhe u ndjene per pak sekonda. Epiqendra mendohet te kete qene ne Fier, prane lokalitetit Roskovec. Imazhi ne bashkengjitje i referohet sherbimit sizmiologjik ballkanik. Ju po ndiqni Skrapari.net tashme edhe ne radio