Milan Paraqet: El Sharawy drejt kuqezinjve te futbollit italian qendron Gatuzo **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Milan Paraqet: El Sharawy drejt kuqezinjve te futbollit italian qendron Gatuzo

Fatjon Kaloci
22.6.11
Sezonin e ardhshem Milan do te kete edhe lojtarin e ri dhe shume premtues, 18 vjecarin Stephan El Shaarawy. Interesim per kete lojtar kishte shfaqur me heret edhe Inter por mesa duket tashme zgjedhja perfundimtare eshte Milan. "Ne besojme se ai do te kete sukses tek Milan" tha keshtu per emitentin televiziv sportiv italian Sky Sport 24, Adriano Galliani zevendes presidenti i Milan. Ekipi me heret mohoi teresisht fjalet qe kishin shfaqur interes kontraktual me Drogba, duke i hedhur poshte keto zera. "Gatuzo do te qendroj tek Milan, Eshte shtepia e tij dhe e ardhmja e tij" tha me tej Galliani. El Shaarwy i ardhur nga ekipi i Padova do te luaj si sulmues ne pozicione te ndryshme. Ne foto ndiqni pikerisht nje imazh te mare ne rrjet nga lojtari i ri i Milan. Ky eshte Skrapari.net