Digitalb nje tjeter rrembim zemrash Nga Neser 6 kanale te reja HD **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Digitalb nje tjeter rrembim zemrash Nga Neser 6 kanale te reja HD

Fatjon Kaloci
7.7.11
Paketa e vetme unike e mbareshqiptarise nga neser do te kete nje tjeter risi. Digitalb plateforma tematike shqipetare nje nder me seriozet ne treg, ka njoftuar me heret se do te jene tashme me plot 6 kanale tematike ne teknologjine High Definition. Keshtu kanalet te cilat do te inkorpohen ne brendi te digitalb do te jene. MTV HD, Travel Channel HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Nickelodeon HD si dhe kanali hot Dorcel / Redlight HD. Me risine teknologjike ne emitentin shqiptar dhe produksionin me te fuqishem televiziv shqipfoles, numri i kanaleve qe do te transmetojne ne teknologjine HD shkon gjithesej ne plot 14 skerma qe ofrojne kualitetin me te larte audio dhe video. Por pervec sistemit video, prej pak kohesh ne kanalin tematik Shop Tv audienca ka perqafuar prej kohesh edhe Radion me te re CITY RADIO ALBANIA e cila mund te ndiqet ne frekuencen e dyte audio te ketij kanali. Shqipetaret po joshen gjithnje e me shume pas televizionit dhe digitalb eshte nje arsye me shume dhe mbase e vetmja me kualitetin me te mire. Ju po ndiqni Tech Time Ne Skrapari.net