Pato rrezikon burgim. Futbollisti i Milanit nuk ka paguar detyrimet e ngarkuara nga divorci **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Pato rrezikon burgim. Futbollisti i Milanit nuk ka paguar detyrimet e ngarkuara nga divorci

Fatjon Kaloci
29.7.11
Avokati i ish-gruas se futbollistit Alexandro Pato ka kerkuar arrestim dhe burgim te ketij te fundit. Pas perfundimit te Kupes se Amerikes Latine, Pato mesa duket per te shmangur merzine per rezultatet jo te mira ne kete kompeticion ka kaluar disa pushime ne plazhet e Sardenjes nen shoqerine e Barbara Berlusconi. Avokati i Sthefany Brito ish - gruaja e Pato tashme te divorcuar ka kerkuar arrestimin e Pato pasi nuk ka paguar detyrimet prinderore qe i takojne sipas ligjit ne Brazil per ti paguar. Ne Brazil bashkeshorti i cili pas divorcit nuk paguan detyrimet burgoset. Avokati i aktores Sthefany Brito per mediat ka thene: - Ne te vertete Pato nuk ka paguar as edhe nje qindarke pas divorcit. ka thene keshtu Gisele Pasini. Ju po ndiqni pertej sportit ne Skrapari.net