Po Jo apo PJO Sneijder nuk po kenaqet me oferten e parave qe ofron Manchester United **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Po Jo apo PJO Sneijder nuk po kenaqet me oferten e parave qe ofron Manchester United

Fatjon Kaloci
13.7.11
Te henen qe sapo lame pas duhej te ishte nenshkruar zyrtarisht marreveshja mes klubit te Manchester United dhe ish lojtarit te Milanit Sneijder. Por mesa duket ende nuk ka asgje te konkretizuar ndonse pritet nje vendim final. Palet nuk kane rene dakord per shumen e te ardhurave qe do te marr futbollisti nese do te luaj tek Manch'. Ne shtypin britanik sportiv thuhet se lojtari kerkon nje shume javore prej 627 000 dollare ndersa klubi i ri i ka ofruar me pak. Aktualisht ne klub me i paguari eshte Rooney i cili merr 552 000 dollare ne jave.  Kjo arsye mesa duket i ka bere drejtuesit e Manchester United te mbajne ende rezerve fanellen numer 10 pasi ende nuk ka nje akord parash mes Sneijder dhe United. Ju po ndiqni Sport ne skrapari.net