Aksidentet Ne Skrapar Ja disa ngjarjet me te bujshme ne keto vite **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Aksidentet Ne Skrapar Ja disa ngjarjet me te bujshme ne keto vite

Fatjon Kaloci
19.8.11
19-08-2011 Aksidentet ne Skrapar apo ngjarjet me te forta qe kane tronditur opinion kane nje historik te tyre te dhimshem. Ne kete postim nisemi nga ngjarjet me te hershme pas 1995 te ndodhura ne lokalitetin tone:
1995 - Nje Bombe shperthen ne nje pallat prane lagjes Estref Caka. 3 persona vdiqen ndersa objektivi i bombes nuk ishin ata. Bomba u vendos prane nje mjeti qe kishte parkuar para nje pallati shume prane gjymnazit te pergjithshem. 2 persona mbeten te lenduar.
1997 - Ne fshatin Kapinove mbi 6 veta vriten ne nje sherr mes viktimave edhe nje grua shtatezane.
2001 - Ne nje ngjarje misterioze Nje doktor u raportua i humbur ne nje fshat ne skaj te Skraparit.
Asnje rrethane nuk u qartesua.
2003 - Nje nder biznesmenet e njohur te Skraparit Vladimir Guri vritet ne Corovode.
2010 - Nje ngjarje ne fshatin Spathare, nje person vret 2 te tjere per nje ceshtje mes familjesh ne prishje te nje fejese.
2011 - Nje Shperthim ne Pigaz te Skraparit le te vdekur 1 person dhe 3 te lenduar ne nje repart ushtarak demontimi
2011 - Nje mjet tip fuoristrade Mitsubishi me 6 te rinj, del nga rruga ne fshatin Grepcke duke lene 6 te vdekur.