Arrestohet shtetasi shqipetar Ilir Beti qe shtypi 4 turiste francez 4 dite me pare ne Itali **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Arrestohet shtetasi shqipetar Ilir Beti qe shtypi 4 turiste francez 4 dite me pare ne Itali

Fatjon Kaloci
17.8.11
17-08-2011 Sipas mediave italiane, eshte arrestuar sot shtetasi shqipetar Ilir Beti, Drejtuesi i nje Audi Q7 Suv, i cili te shtunen qe kaloi ne gjendje te dehur drejtoi mjetin ne nje segment te autostrades A26 ne Alessandri ne korsi te kundert duke u perplasur me nje mjet tjeter. Si pasoje e ketij incidenti 4 turiste francez qe ndodheshin ne mjet mbeten te vdekur. Corovoda Live Update e se shtunes e publikoi lajmin ne kohe reale. Ilir Beti ishte nje sipermarres privat i cili ishte rezident i perkohshem ne Alessandri nje lokalitet ne

Itali. Qe nga e shtuna ai po hetohej ne gjendje te lire per vrasje me dashje, veprime te qellimta dhe drejtim te gabuar te mjetit. Fakti se ky shtetas ishte ne hetim ne gjendje te lire, sipas mediave italiane solli indinjim me se shumti ne familjaret e viktimave ku keto te fundit ishin nisur per pushime ne Slloveni.
Eshte Corovoda On Line Blog