Ashpersohen tonet mes Libise dhe Algjerise pas lajmit per strehim te familjes se Gadafit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ashpersohen tonet mes Libise dhe Algjerise pas lajmit per strehim te familjes se Gadafit

Fatjon Kaloci
29.8.11
29-08-2011 Perfaqesuesit e Keshillit te Perkohshem Kombetar ne Libi kane reaguar me tone kritike ndaj Algjerise Zyrtare pas lajmit se 4 pjesetare te familjese se Gadafit jane strehuar sipas tyre ne Algjeri. Agjensia e Lajmeve Algjeriane APS ka cituar se Ministri i Jashtem i Algjerise ka thene se ne mengjesin e se henes 29 gusht 2011 Safia Gadafi (e shoqja e Muamar Gadafi) Alysha (vajza) dhe 2 djemte Muhamed dhe Hannibal Gadafi kane kaluar kufirin Libian drejt Algjerise. Algjeria Nuk e Ka njohur zyrtarisht Keshillin e Perkohshem Kombetar te Libise. Kjo ve edhe me shume ne tension rajonin. Imazhi ne Bashkengjitje jep pjesetaret e Familjes Gadafi qe jane strehuar ne Algjeri.
Ju po ndiqni Corovoda On Line