Atentate ne Seri ne Irak. Mbi 66 te vdekurit dhe mbi 230 te plagosurit referon shtypi francez **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Atentate ne Seri ne Irak. Mbi 66 te vdekurit dhe mbi 230 te plagosurit referon shtypi francez

Fatjon Kaloci
15.8.11
15-08-2011 Ne nje seri atentatesh te ndodhura ne gati 15 qytete ne Irak, kete mengjes te kesaj te hene ka lene nje bilanc teper tragjik. Me i rendi atentat ndodhi ne nje qytet te quajtur Kut afro 160 kilometra ne jug-lindje te Bagdadit ku prej dy bombave mbeten te vdekur me shume se 40 persona dhe bilanci i paraprak i te plagosurve i kaloi 65 persona.
Sipas shtypit francez ne gjithe serine e atentateve te sotme mbi 66 persona kane humbur jeten kete mengjes, ndersa numri i te plagosurve i kalon 230 referon lajmi burime zyrtare.
Bota ne Blog ne Corovoda On Line