Bie Avioni tip Jet 12 te vdekur dhe 3 te plagosur ne Kanada **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Bie Avioni tip Jet 12 te vdekur dhe 3 te plagosur ne Kanada

Fatjon Kaloci
21.8.11
Imazhi Kortezi BBC
21-08-2011 Nje avion i tipit 737 Jet Charter ne rajonin Arktik te Kanadase, ra duke lene te vdekur 12 persona dhe tre te plagosur. Lajmi u mesua mbremjen e vone te se shtunes 20 gusht prane mesnate. Charteri po fluturonte ne drejtimin Yellowknife drejt Resolute Bay ndersa u rrezua shume prane ketij te fundit. Policia Kanadeze tha se ishin 15 persona ne bord perfshire ne kete numer edhe 4 anetaret e ekuipazhit. Prej disa oresh vijuan operacionet e kerkimit. Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog
Lajmi edhe ne audio ne Blogun me unik Lokal