Feste ne Shesh ne Tripoli Pamjet ne televizionet prestigjoze **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Feste ne Shesh ne Tripoli Pamjet ne televizionet prestigjoze

Fatjon Kaloci
22.8.11
22-08-2011 Rebelet dominuan nen feste dhe thirrje pak minuta me pare ne Sheshin e Gjelber ne Tripoli. Skermat televiziv prestigjoz Al Jazeera dhe Sky News dhane pamje sesi me qindra persona festojne ne Kryeqendren e Libise, ne Tripoli ne sheshin qendror te tij. Sipas Al Jazeera shume manifestues therrisnin Allahu eshte i Madh. Rrethimi i Tripolit, i cili me heret perdorej vetem nga forcat pro Gadafit per te manifestuar pro tij mesa duket po tregon fundin e Gadafit. Me heret ne oret e vona te mbremjes se djeshme po nga keto media u emetua lajmi i kapjes se dajlit te Gadafit. Ju po ndiqni Corovoda On Line