Foto Ja te aksidentuarit e Tragjedise ne Grepcke te Skraparit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Foto Ja te aksidentuarit e Tragjedise ne Grepcke te Skraparit

Fatjon Kaloci
16.8.11
16-08-2011 Corovoda on Line publikon 5 fotot e te rinjve te mbetur pa jete ne aksidentin fatal te mbremjes se 15 gushtit 2011. Jane gjetur mengjesin e sotem te kesaj te marte 16 gusht 2011 te 6 trupat pa jete te derguar menjehere me pas ne Spitalin e Lokalitetit Corovode, ndersa ne morg do te behen ekspertizat e castit. Nxjerrja e trupave te pajete mbetur ne nje pozicion teper te veshtire kjo per shkak te terrenit. Kerkimet u rifilluan ne nje faze te dyte pak pas ores 05:00 te mengjesit te kesaj te marte 16 gusht 2011, Me heret, Forcat Lokale te Rendit u ndihmuan edhe nga Banore te fshatit Grepcke, kerkimet te cilat u intesifikuan pas
ores 01:00 te mengjesit te hershem ndersa mberriten Forca te Specializuara te Renea. Por pas afro 2 oresh per shkak te veshtiresise se terrenit kerkimet u ndaluan perkohesisht. Po sot mbasdite, kete te marte ne oret e pasdites se vone do te kryhen edhe ceremonite mortore te te pakten 3 viktimave te aksidentit te djeshem. Ne bashkengjitje Blogu yne publikon edhe imazhin e montuar pak me pare qe tregon edhe viktimat e aksidentit te djeshem, ndersa imazhi i nje te gjashti shtetas te identifikuar si Eni Guri, mungon ne kete foto montim.
Ju po ndiqni Blog ne Corovoda On Line.