Greqi Vihet ne kontroll zjarri gjigand i pak oreve me pare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Greqi Vihet ne kontroll zjarri gjigand i pak oreve me pare

Fatjon Kaloci
18.8.11
Zjarri ne Kouvara, Greqi 18 Gusht 2011
18-08-2011 Eshte vene nen kontroll te pjesshem nje zjarr gjigand qe ra ne Greqi pak pas ores 16:30 te kesaj te enjteje 18 gusht. Zjarri ra ne nje lokalitet te quajtur Kouvara shume prane nje hipodromi.
Ne operacionin e mbremjes se vone per te shuar flaket dhe perhapjen e tyre, lokalitet me pak se 40 kilometra larg Athines u perfshine mbi 25 zjarrefikese, mbi 100 persona dhe 3 aeroplane.
Intesiteti i zjarrit ra para perendimit te diellit te sotem ndersa

ende ai vijon po jo me rrezikshmeri.
Ju po ndiqni Corovoda On Line Te paret ne Lajmin me interaktiv, Audio Lajm, Radio, Blog