Izolohet vatra e zjarrit e rene sot ne Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Izolohet vatra e zjarrit e rene sot ne Skrapar

Fatjon Kaloci
15.8.11
15-08-2011 Sipas raporteve nga komunat e Skraparit pak pas ores 17:30 nje vater zjarri e perhapur ne nje prej territoreve te nje komune ne skaj te Skraparit eshte izoluar teresisht. Raporti i referohet nje zjarrvenie mendohet te kete qene e qellimte ne komunat e Skraparit ne skaj me Gramshin. Vatra e zjarrit ka qene e vogel ne diameter dhe sipas burimeve kjo vater eshte shuar perfundimisht pasditen e vone te kesaj te hene.
Stina e nxehte e veres dhe shpesh here pakujdesite njerezore jane shkaqet kryesore te zjarreve ne lokalitetin e qarkut tone. Falenderojme burimin e informacionit.
Ju po ndiqni Corovoda on Line ne Blog dhe ne Facebook ne grupimin Corovoda On Line.