Jepet vendimi per Babain Vrases ne Amerike i preu koken te birit vetem 7 vjec **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Jepet vendimi per Babain Vrases ne Amerike i preu koken te birit vetem 7 vjec

Fatjon Kaloci
16.8.11
16-08-2011 Nje ngjarje e tmerrshme ne fakt serisht mori zhvillim sot ne Amerike. Nje shtetas ne nje ngjarje te tre viteve me pare u deklarua autor i gjithckaje. Ai i preu koken femijes vetem 7 vjecar dhe me pas trupin e hodhi prane shtepise ku jetonte e ema per ti kuptuar ajo si vrasese. Ngjarja e nje filmi te vertet horror mesa duket ndodhi ne nje lokalitet Thibodeaux, rreth 100 kilometer larg New Orleans ne Shtetin e Luisiana rreth tre vite me pare.Amerikani 30 Jeremiah Lee Wright pranoi autoresine e vepres duke thene se ishte i lodhur nga perkujdesja qe i
bente femijes 7 vjecar qe vuante me handikap i quajtur Jori Lirette i cili jetonte ne nje karroce. Ai me pas koken e prere te femijes e la ne nje vend te dukshem ne menyre qe kur ta shihte te shokohej. Por Babai moster nuk u mjaftua me kaq ai i pret gjymturet perkatesisht nje krah dhe nje kembe duke i futur ne nje qese plastike. "DJALLI: ka thene gruaja Jesslyn Lirette 27 vjec duke ju referuar atij. Ngjarja e rende ne momentet e zbulimit solli qe shume police qe ndodheshin rreth ne momentet e dhenies se gjykimit te qanin nga makabriteti i ngjarjes. Babai vrases u denua ne menyre te qellimte edhe ne lirim me kusht enkas iu vendos nje denim prej pagese 5 milion dollare amerikan. Ne foto eshte pikerisht 30 vjecari ne momentin e arrestimit
Corovoda On Line Blog ne Facebook Ne Corovoda On Line