Kapet dhe truproja e Gadafit, Rebelet marrin godinen e televizionit shteteror **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kapet dhe truproja e Gadafit, Rebelet marrin godinen e televizionit shteteror

Fatjon Kaloci
22.8.11
22-08-2011 Pak pas mesdites ne oren lokale 12:35 u mesua se ne zhvillimet e fundme ne Libi eshte arrestuar nga forcat rebele badigardi i Muamar Gadafi i cili po perpiqej te arratisej.Ndersa pak minuta me pare ne oren lokale 13: 30 ne zhvillimet e fundit thuhet se forcat rebele po perpiqen te marrin godinen e televizionit shteteror libian. Nga ana tjeter ne Tripoli ka te shtena. Ushtaret e Gadafit neper tanke jane vendosur neper porte dhe kryesisht perapara shtepise se Gadafit Bab Al Aziziah, ndersa rebelet po avancojne ngado ajo qe po perben problem ne keto caste eshte numri i madh i snajperave te ndodhur ne mbeshteteje te Gadafit. Pas ores 14:30 ne Live Update ketu ne Corovoda on Line Blog do te jemi me cdo zhvillim. Ky eshte Blogu Corovoda On Line