Meksike Rrembehet Kryetari i Bashkise Vritet badigardi 4 te plagosur **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Meksike Rrembehet Kryetari i Bashkise Vritet badigardi 4 te plagosur

Fatjon Kaloci
21.8.11
Imazhi ne nje rrjet social
21-08-2011 Rreth ores 13:00 (ne oren meksikane) te se shtunes 20 gusht 2011 nje grup i armatosur rremben Jose Nava Altamiran, Kryetarin e Bashkise se qytetit Zacualpan, Badigardi i tij u vra ndersa 4 persona te tjere u plagosen. Sipas sherbimit te sigurise meksikan, badigardi i tij i identifikuar si Jose Alberto Lopez Zamano mbeti i vdekur ndersa po perpiqej per te parandaluar rrembimin. Sipas mediave meksikane, me heret Altamiran ne te dytin mandat si kryetar bashkie kishte marre me pare kercenime. Autoritetet meksikane po kerkojne me gjeresisht ne nje zone te quajtur Valle de Bravo per shenja dhe te dhena mbi te dyshuarit e ketij akti.
Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog - Forum - Radio - Mobile - Audio Lajm